Vegan Awards 2025
Wij zijn genomineerd!
Stemmen kan in de periode van
19 november t/m 9 december
Stem jij ook?
Sluit dit scherm
Home / Een Neus Voor Plantaardig Hoe Arja Honden Helpt Met Vegan Voeding
17/07/2025
2 minuten
In deze blog delen we het verhaal van Arja, eigenaresse van Hondenoppas078 in Dordrecht. Al jarenlang vangt zij met veel liefde honden bij haar thuis op — zowel voor dagopvang als tijdens vakanties. Bijzonder is dat Arja regelmatig honden onder haar hoede krijgt die gevoelig zijn of last hebben van allergieën. Toevallig ontdekte ze dat veel van deze honden sterk opknappen wanneer ze overstappen op vegan voeding. In deze blog delen wij haar ervaringen!
Toen haar kat Ilian overleed was de dochter van Arja erg verdrietig. Toen ze vlak hierna de aanvraag kreeg om op een schnauzerpuppy te passen twijfelden ze niet lang. Hierna kwam er regelmatig dezelfde vraag. In het bijzonder in de Corona tijd. Op dit moment besloot Arja zich volledig te richten op haar dierenoppasservice en richtte ze Hondenoppas078 op. Naast het oppassen op 70 tot 90 honden per week geeft ze ook training aan honden en hun baasjes.
Het viel Arja op dat er veel honden bij haar terechtkwamen die gevoelig waren. Ze leken allergisch voor hun voeding en hadden vaak dunne ontlasting. Omdat Arja deze honden ook graag wilde helpen ging ze op onderzoek uit. Hier ontdekte ze dat honden vaak allergisch blijken te zijn voor (onbekende) dierlijke eiwitten. De interesse in vegan hondenvoer en snacks was gewekt! Want waarom zou je een dure dierenartstest doen als je ook gewoon je hond over kunt zetten op een plantaardig dieet?
Hoewel Arja eerst nog sceptisch was heeft ze nu altijd vegan snacks bij zich tijdens het trainen. Daarnaast raadt ze eigenaren van gevoelige honden inmiddels standaard Greta aan. Hoewel haar klanten altijd eerst twijfelen volgen ze over het algemeen graag het advies van Arja op en stappen ze inderdaad over op vegan voeding.
De ervaringen van de klanten van Arja na de overstap op Greta zijn als volgt:
-De ontlasting is goed, stevig en ruikt niet
-Huidproblemen zijn na verloop van tijd verdwenen
-Maag en darm problemen zijn verdwijnen
Of Arja haar klanten vegan voer blijft aanraden? “ABSOLUUT!” is haar antwoord hierop. En daar zijn wij heel blij mee! Hond blij, eigenaar blij, wij blij 🙂